Poșta Română a deschis, în București, primul ghișeu poștal digital, o soluție de procesare în regim self-service pentru operațiuni complete de prezentare și distribuire de colete și corespondență poștală, precum și plăți de taxe, facturi de utilități, rate bancare etc. Directorul general al companiei, Valentin Ștefan, a declarat că, până la finele acestui an, vor fi montate 70 de astfel de terminale în marile orașe din țară.
De asemenea, directorul a afirmat că Poșta Română vrea să operaționalizeze, până la finele anului, o rețea de 3.000 de cutii poștale similare celor din rețeaua eMAG (Easybox).
























