Evenimente

Programul zilei de luni, 1 august, la BCR Iași Open

Prima zi a lunii august va fi una maraton la BCR Iași Open, cele trei terenuri de la Baza Sportivă Ciric urmând să găzduiască 14 meciuri.

Cum ploaia a dat peste cap programul de duminică, zi în care nu s-a disputat niciun meci, luni vom avea meciurile din calificări, dar și primele dispute de pe tabloul principal.

Ziua de tenis va începe la ora 10.00, cu trei meciuri din calificări programate simultan pe terenurile Central, 5 și 6, în care vor fi angrenate și cinci jucătoare din România. Ștefana Lazăr va juca pe ”Central” cu rusoaica Darya Astakhova, iar celelalte două confruntări programate la ora 10.00 vor fi sută la sută românești: Cristina Dinu vs Camelia Hristea, respectiv Lavinia Tănăsie vs Andreea Roșca.

Primul meci de pe tabloul principal al turneului este programat pe ”Central”, nu înainte de ora 13.00, jucătoarea spaniolă Andrea Lazaro Garcia urmând să o întâlnească pe Olga Danilovic, din Serbia, favorită 4.

Programul zilei de luni la BCR Iași Open:

Terenul Central (cu începere de la ora 10.00)

Darya Astakhova (Rusia) – Ștefana Lazăr (România) / calificări tur 1

Beatrice Gumulya (Indonezia) – Elena Teodora Cadar (România, Nr. 7) / calificări tur 1

Andrea Lazaro Garcia (Spania) – Olga Danilovic (Serbia, Nr. 4) / tabloul principal, nu înainte de ora 13.00

Antonia Ruzic (Croația) – Nastasja Schunk (Germania) / tabloul principal

Yuki Naito (Japonia, Nr. 1) – Beatrice Gumulya (Indonezia) sau Elena Teodora cadar (România, Nr. 7) / calificări tur 2

Terenul 5 (cu începere de la ora 10.00)

Cristina Dinu (România, Nr. 3) – Camelia Hristea (România) / calificări tur 1

Ioana Georgiana Ghioroaie (România, Nr. 4) – Ilinca Amariei (România) / calificări tur 1

Cristina Dinu (România) sau Camelia Hristea (România) – Lavinia Tănăsie (România) sau Andreea Roșca (România) / calificări tur 2

Darya Astakhova (Rusia) sau Ștefana Lazăr (România) – Olivia Tjandramulia (Australia) / calificări tur 2

Laura Pigossi (Brazilia, Nr. 5) – Rebeka Masarova (Spania) / tabloul principal, nu înainte de ora 17.30

Terenul 6 (cu începere de la ora 10.00)

Lavinia Tănăsie (România) – Andreea Roșca (România, Nr. 5) / calificări tur 1

Jing Jing Lu (China) – Miriam Bulgaru (România, Nr. 8) / calificări tur 1

Daria Munteanu/Catrinel Onciulescu (România/România) – Reka Luca Jani/Pana Udvardy (Ungaria/Ungaria, Nr. 4) / optimi dublu, nu înainte de ora 14.00

Ioana Georgiana Ghioroaie (România, Nr. 4) sau Ilinca Amariei (România) – Jing Jing Lu (China) sau Miriam Bulgaru (România, Nr. 8) / calificări tur 2

De menționat că programul poate suferi modificări, în funcție de starea vremii.

Facebook Comments Box

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top