Sport

Programul complet Superliga 2024-2025

Programul complet Superliga 2024-2025

Programul noului sezon al Superligii 2024-2025 a fost stabilit. Tragerea la sorți a avut loc la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal.

  • Când începe noul sezon Superliga 2024-2025? 16 echipe vor lua startul în noul sezon, care va începe pe 13 iulie;
  • La finalul sezonul regulat, primele șase vor juca în play-off (tur- retur), iar ultimele 10 vor juca în play-out (tur)
  • La finalul play-off-ului și play-out-ului se va repeta scenariul din sezoanele anterioare: echipele de pe locurile 7-8 vor juca un baraj, iar câștigătoarea se va duela cu echipa de pe locul 4 pentru a vedea ce echipă merge în preliminariile Conference League.

Superliga 2024-2025, programul complet

Etapa 1 (13-14 iulie):

  • FCSB – Universitatea Cluj
  • CFR Cluj – Dinamo București
  • Farul Constanța – Unirea Slobozia
  • FC Botoșani – Oțelul Galați
  • Sepsi – Poli Iași
  • UTA Arad – Rapid
  • Hermannstadt – Universitatea Craiova
  • Petrolul – Gloria Buzău

Etapa 2 (20-21 iulie):

  • Gloria Buzău – Sepsi
  • Dinamo – Petrolul
  • Rapid – CFR Cluj
  • Universitatea Craiova – UTA Arad
  • U Cluj – Hermannstadt
  • Unirea Slobozia – FCSB
  • Oțelul Galați – Farul Constanța
  • Poli Iași – FC Botoșani

Etapa 3 (27-28 iulie):

  • Sepsi – Dinamo
  • Petrolul – Rapid
  • CFR Cluj – Universitatea Craiova
  • UTA Arad – U Cluj
  • Hermannstadt – Unirea Slobozia
  • FCSB – Oțelul Galați
  • Farul Constanța – FC Botoșani
  • Poli Iași – Gloria Buzău

Etapa 4 (3-4 august):

  • Rapid – Sepsi
  • Universitatea Craiova – Petrolul
  • U Cluj – CFR Cluj
  • Unirea Slobozia – UTA Arad
  • Oțelul Galați – Hermannstadt
  • FC Botoșani – FCSB
  • Dinamo – Gloria Buzău
  • Farul Constanța – Poli Iași

Etapa 5 (10-11 august):

  • Sepsi – Universitatea Craiova
  • Petrolul – U Cluj
  • CFR Cluj – Unirea Slobozia
  • UTA Arad – Oțelul Galați
  • Hermannstadt – FC Botoșani
  • Gloria Buzău – Rapid
  • FCSB – Farul Constanța
  • Poli Iași – Dinamo

Etapa 6 (17-18 august):

  • U Cluj – Sepsi
  • Unirea Slobozia – Petrolul
  • Oțelul Galați – CFR Cluj
  • FC Botoșani – UTA Arad
  • Universitatea Craiova – Gloria Buzău
  • Farul Constanța – Hermannstadt
  • Rapid – Dinamo
  • FCSB – Poli Iași

Etapa 7 (24-25 august):

  • Sepsi – Unirea Slobozia
  • Petrolul – Oțelul Galați
  • CFR Cluj – FC Botoșani
  • Gloria Buzău – U Cluj
  • UTA Arad – Farul Constanța
  • Dinamo – Universitatea Craiova
  • Hermannstadt – FCSB
  • Poli Iași – Rapid

Etapa 8 (31 august-1 septembrie):

  • Oțelul Galați – Sepsi
  • FC Botoșani – Petrolul
  • Unirea Slobozia – Gloria Buzău
  • Farul Constanța – CFR Cluj
  • U Cluj – Dinamo
  • FCSB – UTA Arad
  • Universitatea Craiova – Rapid
  • Hermannstadt – Poli Iași

Etapa 9 (14-15 septembrie):

  • Sepsi – FC Botoșani
  • Gloria Buzău – Oțelul Galați
  • Petrolul – Farul Constanța
  • Dinamo – Unirea Slobozia
  • CFR Cluj – FCSB
  • Rapid – U Cluj
  • UTA Arad – Hermannstadt
  • Poli Iași – Universitatea Craiova

Etapa 10 (21-22 septembrie):

  • Farul Constanța – Sepsi
  • FC Botoșani – Gloria Buzău
  • Oțelul Galați – Dinamo
  • FCSB – Petrolul
  • Unirea Slobozia – Rapid
  • Hermannstadt – CFR Cluj
  • U Cluj – Universitatea Craiova
  • UTA Arad – Poli Iași

Etapa 11 (28-29 septembrie):

  • Sepsi – FCSB
  • Gloria Buzău – Farul Constanța
  • Dinamo – FC Botoșani
  • Rapid – Oțelul Galați
  • Petrolul – Hermannstadt
  • Universitatea Craiova – Unirea Slobozia
  • CFR Cluj – UTA Arad
  • Poli Iași – U Cluj

Etapa 12 (5-6 octombrie):

  • Hermannstadt – Sepsi
  • FCSB – Gloria Buzău
  • Farul Constanța – Dinamo
  • FC Botoșani – Rapid
  • Oțelul Galați – Universitatea Craiova
  • UTA Arad – Petrolul
  • Unirea Slobozia – U Cluj
  • CFR Cluj – Poli Iași

Etapa 13 (19-20 octombrie):

  • Sepsi – UTA Arad
  • Gloria Buzău – Hermannstadt
  • Dinamo – FCSB
  • Rapid – Farul Constanța
  • Universitatea Craiova – FC Botoșani
  • U Cluj – Oțelul Galați
  • Petrolul – CFR Cluj
  • Poli Iași – Unirea Slobozia

Etapa 14 (26-27 octombrie):

  • CFR Cluj – Sepsi
  • UTA Arad – Gloria Buzău
  • Hermannstadt – Dinamo
  • FCSB – Rapid
  • Farul Constanța – Universitatea Craiova
  • FC Botoșani – U Cluj
  • Oțelul Galați – Unirea Slobozia
  • Petrolul – Poli Iași

Etapa 15 (2-3 noiembrie):

  • Sepsi – Petrolul
  • Gloria Buzău – CFR Cluj
  • Dinamo – UTA Arad
  • Rapid – Hermannstadt
  • Universitatea Craiova – FCSB
  • U Cluj – Farul Constanța
  • Unirea Slobozia – FC Botoșani
  • Poli Iași – Oțelul Galați

Etapa 16 (9-10 noiembrie):

  • Gloria Buzău – Petrolul
  • Dinamo – CFR Cluj
  • Rapid – UTA Arad
  • Universitatea Craiova – Hermannstadt
  • U Cluj – FCSB
  • Unirea Slobozia – Farul Constanța
  • Oțelul Galați – FC Botoșani

Etapa 17 (23-24 noiembrie):

  • Sepsi – Gloria Buzău
  • Petrolul – Dinamo
  • CFR Cluj – Rapid
  • UTA – Universitatea Craiova
  • Hermannstadt – U Cluj
  • FCSB – Unirea Slobozia
  • Farul Constanța – Oțelul Galați
  • FC Botoșani – Poli Iași

Etapa 18 (30 noiembrie-1 decembrie):

  • Dinamo – Sepsi
  • Rapid – Petrolul Ploieşti
  • Universitatea Craiova – CFR Cluj
  • U Cluj – UTA Arad
  • Unirea Slobozia – Hermannstadt
  • Oţelul Galaţi – FCSB
  • FC Botoşani – Farul Constanţa
  • Gloria Buzău – Poli Iaşi

Etapa 19 (7-8 decembrie):

  • Sepsi – Rapid
  • Petrolul Ploieşti – Universitatea Craiova
  • CFR Cluj – U Cluj
  • UTA Arad – Unirea Slobozia
  • Hermannstadt – Oţelul Galaţi
  • FCSB – FC Botoşani
  • Gloria Buzău – Dinamo
  • Poli Iaşi – Farul Constanţa

Etapa 20 (14-15 decembrie):

  • Universitatea Craiova – Sepsi
  • U Cluj – Petrolul Ploieşti
  • Unirea Slobozia – CFR Cluj
  • Oţelul Galaţi – UTA Arad
  • FC Botoşani – Hermannstadt
  • Rapid – Gloria Buzău
  • Farul Constanţa – FCSB
  • Dinamo – Poli Iaşi

Etapa 21 (21-22 decembrie):

  • Sepsi – U Cluj
  • Petrolul – Unirea Slobozia
  • CFR Cluj – Oțelul Galați
  • UTA Arad – FC Botoșani
  • Gloria Buzău – Universitatea Craiova
  • Hermannstadt – Farul Constanța
  • Dinamo – Rapid
  • Poli Iași – FCSB

Etapa 22 (18-19 ianuarie 2025):

  • Unirea Slobozia – Sepsi
  • Oțelul Galați – Petrolul
  • FC Botoșani – CFR Cluj
  • U Cluj – Gloria Buzău
  • Farul Constanța – UTA Arad
  • Universitatea Craiova – Dinamo
  • FCSB – Hermannstadt
  • Rapid – Poli Iași

Etapa 23 (25-26 ianuarie):

  • Sepsi – Oţelul Galaţi
  • Petrolul – FC Botoşani
  • Gloria Buzău – Unirea Slobozia
  • CFR Cluj – Farul Constanţa
  • Dinamo – U Cluj
  • UTA – FCSB
  • Rapid – Universitatea Craiova
  • Poli Iaşi – Hermannstadt

Etapa 24 (1-2 februarie):

  • FC Botoşani – Sepsi
  • Oţelul Galaţi – Gloria Buzău
  • Farul Constanţa – Petrolul
  • Unirea Slobozia – Dinamo
  • FCSB – CFR Cluj
  • U Cluj – Rapid
  • Hermannstadt – UTA Arad
  • Universitatea Craiova – Poli Iaşi

Etapa 25 (5-6 februarie):

  • Sepsi – Farul Constanţa
  • Gloria Buzău – FC Botoşani
  • Dinamo – Oţelul Galaţi
  • Petrolul – FCSB
  • Rapid – Unirea Slobozia
  • CFR Cluj – Hermannstadt
  • Universitatea Craiova – U Cluj
  • Poli Iaşi – UTA Arad

Etapa 26 (8-9 februarie):

  • FCSB – Sepsi
  • Farul Constanţa – Gloria Buzău
  • FC Botoşani – Dinamo
  • Oţelul Galaţi – Rapid
  • Hermannstadt – Petrolul
  • Unirea Slobozia – Universitatea Craiova
  • UTA Arad – CFR Cluj
  • U Cluj – Poli Iaşi

Etapa 27 (15-16 februarie):

  • Sepsi – Hermannstadt
  • Gloria Buzău – FCSB
  • Dinamo – Farul Constanţa
  • Rapid – FC Botoşani
  • Universitatea Craiova – Oţelul Galaţi
  • Petrolul – UTA Arad
  • U Cluj – Unirea Slobozia
  • Poli Iaşi – CFR Cluj

Etapa 28 (22-23 februarie):

  • UTA Arad – Sepsi
  • Hermannstadt – Gloria Buzău
  • FCSB – Dinamo
  • Farul Constanţa – Rapid
  • FC Botoşani – Universitatea Craiova
  • Oţelul Galaţi – U Cluj
  • CFR Cluj – Petrolul
  • Unirea Slobozia – Poli Iaşi

Etapa 29 (1-2 martie):

  • Sepsi – CFR Cluj
  • Gloria Buzău – UTA Arad
  • Dinamo – Hermannstadt
  • Rapid – FCSB
  • Universitatea Craiova – Farul Constanţa
  • U Cluj – FC Botoşani
  • Unirea Slobozia – Oţelul Galaţi
  • Poli Iaşi – Petrolul

Etapa 30 (8-9 martie):

  • Petrolul – Sepsi
  • CFR Cluj – Gloria Buzău
  • UTA Arad – Dinamo
  • Hermannstadt – Rapid
  • FCSB – Universitatea Craiova
  • Farul Constanţa – U Cluj
  • FC Botoşani – Unirea Slobozia
  • Oţelul Galaţi – Poli Iaşi
Urmărește canalul de știri Iași4u.ro pe WhatsApp

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top